Futboll

Xhaka dhe Rashica në ‘Fadil Vokrri’, Graniti u bën thirrje tifozëve

15 qershor Prishtinë do zbarkojnë yjet shqiptare futbollit, Granit Xhaka dhe Milot Rashica. 

Dy futbollistët nga Kosova, të cilët janë duke arritur suksese arenën ndërkombëtare, do vijnë Prishtinë për zhvilluar një ndeshje miqësore për nder 20-vjetorit çlirimit kryeqytetit. 

Ndërkaq, tashmë si Xhaka, ashtu edhe Rashica e kanë konfirmuar se do jenë pjesë e kësaj ngjarjeje kryeqytet. 

Këtë e ka bërë ditur kryetari i Komunës Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një konference për media. 

Ahmeti njoftoi për gjitha aktivitetet do mbahen muajin qershor për 20-vjetorin e çlirimit Prishtinës. 

Para pak çastesh, Xhaka përmes një postimi rrjetin social Instagram ka bërë thirrje për qenë pranishëm këtë ndeshje miqësore. 

Ejani, ju mirëpresim”, ka shkruar Xhaka.