Futboll

Xhaka shënon supergol

Mesfushori shqiptar Granit Xhaka ka shënuar supergol për Bayer Leverkusenin këtë të premte.

Reprezentuesi i Zvicrës shënoi në minutën e 3-të të ndeshjes që lideri i Bundesligës po e zhvillon ndaj Mainzit në xhiron e 23-të të sezonit.

Ai shënoi nga distanca dhe është goli i parë i Xhakës për këtë skuadër, që nga kalimi prej Arsenalit gjatë verës.

https://streamin.me/v/314f0450