Futboll

Xhaka shërohet nga Covidi, por ndëshkohet me të kuq

Mesfushori shqiptar u ndëshkua në ndeshjen ndaj Liverpoolit

Granit Xhaka është shëruar me Covid 19 dhe ishte titullar për Arsenalin në sfidën ndaj Liverpoolit në gjysmëfinale të Carabao Cup, shkruan albinfo.ch.

Megjithatë, rikthimi nuk i shkoi mirë, pasi u ndëshkua direkt me karton të kuq në minutën e 24-t.

Xhaka bëri një ndërhyrje të rrezikshme ndaj Diogo Jota dhe si futbollist i fundit në mbrojtje, u përjashtua nga loja. Pjesa e parë përfundoi pa gola.

https://video.twimg.com/ext_tw_video/1481725616034562051/pu/vid/1280×720/1QhABJwUXDDgtJwu.mp4?tag=12