AT Balkani

Zemaj: Në aeroportin e Prishtinës do t’i ashpërsojmë masat

Së fundi, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, këtë të diel ka vizituar aeroportin e Prishtinës, së bashku me Policinë e Kosovës dhe Inspektorët, për të siguruar ambient të sigurt për ardhje dhe vajtje të bashkardhetarëve, transmeton albinfo.ch.

Përmes një postimi në Facebook, Zemaj ka thënë se inspektorët dhe policia kanë vazhduar inspektimin edhe në pishina, qendra tregtare e kafiteri.

Janë gjobitur dhe mbyllur të gjitha bizneset që nuk i kanë respektuar masat kundër Covid-19.

“Për të siguruar ambient të sigurt për ardhje dhe vajtje të bashkatdhetarëve, së bashku me inspektorët dhe drejtues të Policisë së Kosovës, sot kam vizituar aeroportin e Prishtinës! Ndërkohë, inspektorët dhe policia kanë vazhduar inspektimin edhe në pishina, qendra tregtare e kafeteri. Janë gjobitur dhe mbyllur të gjitha bizneset që nuk i kanë respektuar masat kundër Covid-19”, thotë ministri i Shëndetësisë.

I pari i Shëndetësisë në vend ka paralajmëruar ashpërsim të masave gjatë ditëve në vijim.

“Ashpërsimi i zbatimit të masave do të vazhdojë! Nuk do të lejojmë që nga të papërgjegjshmit të dëmtohen jeta dhe ekonomia e të gjithëve”, ka shkruar Zemaj.

Për të siguruar ambient të sigurt për ardhje dhe vajtje të bashkatdhetarëve, së bashku me inspektorët dhe drejtues të…

Publiée par Armend Zemaj sur Dimanche 2 août 2020


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI