Lajme

Zhduket gruaja shqiptare me djalin 3-vjeçar, dyshime të forta për rrëmbim

Ngjarja ka ndodhur të enjten paradite dhe deri më tani nuk dihet për fatin e gruas dhe djalit vetëm 3-vjeçar

Një grua shqiptare në Gjermani dhe i biri i saj trevjeçar janë zhdukur që nga e enjtja paradite, me policinë gjermane që po dyshon se janë kidnapuar drejt Shqipërisë.

Nasibe K. 34-vjeçare dhe Beni, i biri i saj, dyshohet se u kidnapuan me një Audi.

Siç raporton “Bild”, për rastin dyshimet janë lidhur me ish-bashkëshortin e Nasibes, Blerimin.

Hetuesit kanë dyshuar se gjithçka ka ndodhur me plan të tij, dhe të enjten në mbrëmje ai u arrestua në Ratingen.

Mediat gjermane raportojnë se derisa gruaja dhe djali i saj ishin duke pritur autobusin, kur një veturë Audi është ndalur para tyre, kanë rrëmbyer gruan dhe djalin 3-vjeçar, përcjell albinfo.ch.

Nën dyshimet se Blerimi ishte prapa kidnapimit, ai u arrestua të enjten, por për shkak se krimi ka qenë i pamundshëm të vërtetohet se është kryer nga ai, të premten është liruar nga Policia.

Pavarësisht se po vijojnë kërkimet për gjetjen e tyre, ende nuk ka asnjë gjurmë.

Nëse keni informacione, telefononi policinë në Bonn 0228 15-0.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI