Kriza në Ukrainë

Zvicër: Osmani pritet nga Amherd, rikonfirmon mbështetjen për lirinë e Ukrainës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po merr pjesë në Samitin e Paqes për Ukrainën që po mbahet në Zvicër, ku sot është pritur nga presidentja zvicerane, Viola Amherd dhe nga homologu ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, transmeton albinfo.ch.

Në këtë pritje Osmani ka thënë se bashkë me liderët nga e gjithë bota janë mbledhur në Samitin e Paqes për ta mbështetur Ukrainën.

“Ne jemi këtu për të rikonfirmuar mbështetjen tonë për lirinë e Ukrainës!”, ka shkruar ajo në Twitter.