Futboll

Zvicra-Italia do të përballen në 1/8 e finales

Është përcaktuar çifti i parë në 1/8 e finales

Italia barazoi në sekondat e fundit me Kroacinë 1:1 dhe u kualifikua në 1/8 e finales, shkruan albinfo.ch.

Italia u rendit e dyta dhe në 1/8 e finales do të ndeshet me Zvicrën, që ishte e dyta e Grupit A.

Zvicra-Italia do të luajnë më 29 qershor në Berlin nga ora 18:00.

Tutje janë kualifikuar edhe Spanja, Gjermania dhe Portugalia.