Lajme

Udhëtimi me tren në Zvicër ofron disa nga pamjet më spektakolare në botë

Tashmë dihet se në Zvicër mund të përjetohen disa nga udhëtimet më spektakolare me tren në botë, transmeton albinfo.ch.

Kalimi i pyjeve, tuneleve dhe urave në të gjithë Alpet me trenin “Gletcher Express” është një ëndërr për shumë njerëz.

Magjia e këtij treni merr dimension tjetër në dimension kur të gjitha malet e bukura rrin karshi natyrës.

Zvicra shquhet për alpet e saj dhe zonat e hekurudhës, ku udhëtarët me tren përjetojnë kënaqësi të dyfishtë.

Më poshtë keni videon e lëvizjeve me tren përmes këtyre mrekullive të natyrës:


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI