Lajme

Zvicra me dy shqiptarë kundër Irlandës

Zvicra dhe Irlanda do të vihen përballë njëra tjetrës në një ndeshje shumë të rëndësishme për grupin D të kualifikueseve për Euro 2020.

Të dy skuadrat garojnë për një vend në Euro 2020, me Danimarkën që tashmë duket e favorizuar për të kaluar tutje, shkruan lajmi.net, përcjell albinfo.ch

Ndeshja mes Zvicrës dhe Irlandës do të luhet me fillim nga ora 20:45.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet zyrtare të dy kombëtareve për këtë ndeshje, në të cilën Zvicra do të përfaqësohet nga Granit Xhaka dhe Admir Mehmedi.