Lajme

Zvicra triumfon me 12 medalje deri tani në Lojërat Olimpike, Pekin 2022

Femrat zvicerane të pakonkurenca në sportet dimërore, fitojnë edhe dy medalje të reja

Duket se atletet femra të Zvicrës po triumfojnë në “Lojrat Olimpike Dimërore Pekin 2022”, shkruan albinfo.ch.

Ato arritën të marrin 4 medalje ari deri tani. Fituese ishin Lara Gut-Behrami, Corinne Suter, Mathilde Gremaud dhe Michelle Gisin.

Vlen të theksohet se në “Lojërat Olimpike Dimërore Pekin 2022” medaljet për Zvicrën deri tani janë 12 medalje gjithsej, 5 prej tyre janë ari, 1 argjend dhe 5 medalje të tjera janë bronzi. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI