Futboll

Zyrtare: Formacionet e ekipeve të Malit të Zi dhe Kosovës

Në kuadër të kualifikimeve “Euro 2020”, Kosova sonte do të zhvillojë ndeshjen me Malin e Zi në Podgoricë.

Pak minuta më parë janë bërë publike edhe formacionet zyrtare të kësaj ndeshjeje.

Formacioni startues i Kosovës do të jetë: Muriqi, Aliti, Voca, Rashica, Halimi, Celina, Zeneli, Rrahmani, Vojvoda, V. Muriqi, Paqarada.

Ndërsa, në anën tjetër, Mali i Zi ka këtë formacion: Mijatoviq, Vujaqiq, Simiq, Marusiq, Tomaseviq, Scekiq, Kosoviq, Jankoviq, Vesoviq, Mugosa dhe Beqiraj.