Kalendari

Debat: Martesa përtej kufijve!

"Parandalo" organizon debatin e radhës me temën “Bashkimi familjar - mundësit dhe sfidat nga martesat që lidhen mes shqiptarëve në Zvicër dhe atyre në vendlindje“

Debati mbahet ditën e dielë, më 2 korrik 2017
Koha: Në orën 16:00 – 18:00
Vendi: Salla e Gemeinschaftszentrum Oerlikon
Adresa: Gubelstrasse 10, 8050 Zürich

Për më shumë informata  kontaktoni shoqatën “Parandalo”
Xhemal Selimi, Tel. 076 419 11 10, info@parandalo.ch, www.parandalo.ch

Ky takim mbështet nga Entit për Integrim i qytetit të Zürich-ut, në kuadër të programit kantonal për integrim, poashtu mbështet nga Institutit kantonal për çështjet e Integrimit dhe Sekretariatit Shtetëror për Migracion.

Në vijim flyer në gjermanisht dhe shqip:

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/debat-martesa-pertej-kufijve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.

Flyer_02072017_al

Shkarko Dokumentin

Flyer_02072017_al

Shkarko Dokumentin

 Info rreth ngjarjes

  • Data e fillimit02 Korrik 2017
  • Ora16:00
  • LokacioniCyrih
  • Data e përfundimit12 Qershor 2017 - 18:00