Ëmbëlsira

Kajmaqin

KajmaqinPërbërësit:

• 8 vezë
• 8 lugë gjelle sheqer
• 1l qumësht
• 3 lugë gjelle miell ose nisheste

Sherbeti:
• 300gr. sheqer
• 2 dl. Ujë

Përgatitja:

Vezët i tundim mirë me sheqer dhe miell, pastaj ua shtojmë qumshtin pak nga pak duke i përzier vazhdimisht.
Këtë masë e derdhim në tepsi të nxehtë, të lyer me vaj.
Kajmaqini pjeket në temperaturë maksimale 30 – 40 min. dhe pasi që të skuqet mjaft e nxjerim nga furra dhe ja derdhim sipër shërbetin cilin e vlojme paraprakishte 5 min.
Kjo ëmbëlsirë servohet e ftohur.

Ju bëftë mirë

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/kajmaqin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.