Lajme

10 golashënuesit më të mirë të “Euro 2020” deri më tani

Cristiano Ronaldo me dy golat në ndeshjen e sotme kundër Francës, momentalisht është golashënuesi më i mirë deri tani në Kampionatin Evropian Euro 2020, përcjell albinfo.ch.

Në fazën e grupeve, Ronaldo ka kontribuar në gjithsej gjashtë gola, respektivisht duke shënuar pesë sosh, e duke e asistuar një.

Dy gola në ndeshjen hapëse dhe fitoren kundër Hungarisë, një në humbjen kundër Gjermanisë dhe dy gola në barazimin e sotëm kundër Francës, e bëjnë Ronaldon golashënuesin më të mirë deri tani në Euro 2020.

Listën e golashënuesve më të mirë deri tani në Kampionatin Evropian Euro 2020 e gjeni më poshtë:

1.Cristiano Ronaldo – Portugali – 5 gola, 1 asistim,

2.Emil Forsberg – Suedi – 3 gola,

3.Roberto Lewandowski – Poloni – 3 gola,

4.Romelu Lukaku – Belgjikë – 3 gola,

5.Patrick Schick – Çeki – 3 gola,

6.Georginio Wijnaldum – Holandë – 3 gola,

7.Memphis Depay – Holandë – 2 gola, 2 asistime,

8.Ciro Immobile – Itali – 2 gola, 1 asistim,

9.Ivan Perisic – Kroaci – 2 gola, 1 asistim,

10.Xherdan Shaqiri – Zvicër – 2 gola, 1 asistim.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI