Maqedonia

1197 raste të reja pozitive me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Në 24 orët e fundit janë bërë 7483 testime për Covid, ndërsa janë regjistruar 1197 raste të reja.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 766 raste të reja. Më pas në Manastir 94, në Prilep 56, Kavadar 38, Veles 31, Ohër 24, Gjevgjeli 23, Kumanovë 18, Resnje 16, Tetovë 15, Shtip dhe Strumicë nga 12, Koçan 11, Kërçovë, Negotinë, Kriva Pallankë nga 10, Dellçevë dhe Vallandovë nga 7, Strugë dhe Bogdanc nga 5, Gostivar dhe Shën Nikollë nga 4, Makedonski Brod 3, Berovë, Probishtip, Demir Hisar, Krushevë, Demir Kapi dhe Dojran nga 1.

Ndërkohë kanë ndërruar jetë gjithsej 15 pacientë. 12 prej tyre në 24 orët e fundit.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI