Muzikë

Dua Lipa, në mesin e 100 personave me ndikim në botë

Dua Lipa është një artiste mjeshtërore. Kështu e përshkruan revista prestigjioze TIME yllin ndërkombëtar me prejardhje nga Kosova, Dua Lipën. Madje fotografia e Duas ka zënë ballinën e Time.

Nga prestigjiozja TIME, Dua është radhitur mes 100 personave me ndikim në botë, transmeton albinfo.ch.

“Pamja e saj e shpejtë dhe tërheqja nuk duhet të jetë befasi për këdo që ka ndjekur ritmin e saj të furishëm gjatë viteve të fundit’, shkruan Time.