Muzikë

12-vjeçarja shqiptare mahnit jurinë e “The Voice Kids” në Gjermani

Nina lë pa fjalë jurinë e The Voice Kids në Gjermani

Nina është vetëm dymbëdhjetëvjeçare dhe jeton në Günzburg. Ajo tashmë sugjeron se gjërat do të lëkunden kur ajo të shfaqet në skenën kryesore të spektaklit të këngës”, kështu e paraqet daljen në skenën e The Voice Kids në Gjermani të vajzës me origjinë shqiptare, Nina Ccela, e përditshmja Augsburger-allgemeine, shkruajnë mediat gjermane, transmeton albinfo.ch.

Nina bind edhe me stilin e saj në “The Voice Kids”. Ishte tashmë e qartë pas shënimeve të para – trajnerët ishin entuziastë për Ninan nga Günzburg. U deshën vetëm pak sekonda që zëri dhe interpretimi i saj të bindte edhe dy trajnerët Lena Meyer-Landrut dhe Wincent Weiss të kthenin karriget e tyre. Meyer-Landrut tha pas performancës se ajo ra në dashuri me zërin e vajzës që në sekondën e parë.

Vlen të theksohet se katër artistët të jurisë donin të vazhdonin të punonin me vajzën e re nga Günzburg, Nina duhej të zgjidhte një ekip. Pas një diskutimi të shkurtër me motrën e saj më të vogël dhe vëllain e vogël, Nina vendosi për këngëtarin Wincent Weiss, i cili i tha Ninës: “Stili është bombë, përzgjedhja e këngës është bombë, këndimi yt ishte bombë, na shpërtheu të gjithëve”. Madje, Alvaro Soler e krahasoi 12-vjeçaren me këngëtaren rock, Janis Joplin.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI