Kosova

16 raste me Covid-19, brenda 24 orëve, në Kosovë

Asnjë viktimë dhe 15 raste të reja me Covid në Kosovë

Në Kosovë janë regjistruar 16 persona të infektuar me koronavirus të premten, nga 2.115 testime të kryera.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 45 pacientë, duke çuar numrin e të shëruarve në 157.151.

Numri aktual i rasteve aktive është 481. Në 24 orët e fundit janë dhënë 5.287 doza të vaksinës kundër COVID-19.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI