Bota

43 të vdekur nga uragani Dorian në Bahamas

Ekipet e shpëtimit kanë dalë në vendin e ngjarjes

Të paktën 43 persona kanë humbur jetën si pasojë e uraganit Dorian që goditi ishujt Bahamas. Një përfaqësues i qeverisë së Bahamas ka thënë për NBC News se numri zyrtar i viktimave është 43 dhe se pritet të rritet, shkruan Reuters, percjell Albinfo.ch.

Ekipet e shpëtimit kanë dalë në vendin e ngjarjes, mirëpo kushtet e vështira atmosferike po e vështirësojnë punën e tyre.