Lajme

6 të vdekur dhe 48 raste të reja me Covid në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit gjashtë persona kanë humbur betejën me Covid, ndërsa pozitivë kanë rezultuar 48 qytetarë.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës bën të ditur se sot janë kryer 2 mijë e 319 testime si dhe janë shëruar 903 qytetarë.

Në total numri i rasteve aktive me koronavirus është 8 mijë e 903. Në 24 orët e fundit janë injektuar dhe 9 mijë e 146 doza të vaksinës kundër Covid-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë injektuar 1.176.154 doza të vaksinës, deri më sot 441 mijë e 622 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI