Lajme

70 Aeroplanë ateruan vetëm dje brenda 24 orëve në Aeroportin e Prishtinës

Fluturime nga Zvicra dhe Gjermania prijnë me numrin më të madh

Nga ora 09:00 e ditës së djeshme, e deri sot (e shtunë) në të njëjtën kohë, (09:00) në pistën e Aeroportit të Prishtinës “Adem Jashari” në Sllatinë, ateruan rreth 70 aeroplanë nga vende të ndryshme të botës, transmeton albinfo.ch.

Fluturime më të shumta ishin nga Zvicra e Gjermania, por edhe nga Anglia, Suedia, Belgjika, Turqia dhe vende tjera.

Javët e fundit është rritur dukshëm numri i udhëtarëve në ANP “Adem Jashari” të cilët po e shfrytëzojnë këtë portë kufitare për të kaluar pushimet në Kosovë, shkruan tutje albinfo.ch.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI