Lajme

Anthony Joshua shpallet kampion i botës në boks

Anthony Joshua e ka fituar super meçin e zhvilluar në Arabinë Saudite kundër Andy Ruiz Jr, pas 12 raundeve, shkruan lajmi.net, përcjell albinfo.ch.

Joshua zhvilloi një meç fantastik, kur herë pas here lëshonte goditje, të cilat edhe ia fituan ndeshjen.

Boksieri me prejardhje nigeriane ishte më i mirë në shumicën e raundeve, kundrejt Andy Ruiz, i cili nuk ishte aspak në natën e tij.

Me vendim unanim, ai u shpall fitues pas 12 raundeve të zhvilluara dhe tashmë në rripin e tij mban sërish titujt WBA, WBO, IBF dhe IBO.