Bota

Apple prezanton iPhone 11, ky është çmimi i tij

Tani më është prezantuar iPhone 11, nga gjiganti amerikan “Apple”. Çmimi zyrtar është 699 dollarë.

Gjiganti amerikan i teknologjisë “Apple” ka prezantuar smartfonin e ri, “iPhone 11”, i pajisur me një kamerë të dyfishtë (larzh dhe ultra larzh) dhe me një procesor të ri, gjatë takimit të tij të madh vjetor në selinë në Kupertino, Kaliforni.

“iPhone të rinj janë të mbushur me funksionalitete të reja dhe dizajni i tyre i ri është i jashtëzakonshëm”, u shpreh i entuziazmuar Tim Cook, drejtor i përgjithshëm i kompanisë.

Procesori i tij i ri, modeli “A13 Bionic”, pritet t’i japë “Apple” një avantazh teknik në raport me konkurrencën, ndërkohë që “iPhone” ka humbur terren në tregun botëror të smarfonëve.

Modeli bazë do të kushtojë 699 dollarë, përcjell albinfo.ch.