Bota

Arrin dimri, bora mbulon SHBA-në

Trashësia e borës ka arritur në 120 centimetra

Është raportuar se në Montana të SHBA-së, i tërë vendi është mbuluar nga bora tash e dy ditë, duke rënë pa ndërprerë.

Thuhet se trashësia e borës ka arritur në 120 centimetra, duke bërë kështu që guvernatori i Montanas, Steve Bullock, të shpallë gjendjen emergjente, transmeton Telegrafi.

Si rezultat i reshjeve janë raportuar një sërë aksidentesh në rrugë të ndryshme, ku disa rrugë tashmë janë bërë të pakalueshme. Në raport thuhet se rrugët kryesore që lidhin Blackfeet me revezvatin indian mbeten të mbyllura deri të hënën, përcjell albinfo.ch.

Bora e parë në Montana në SHBA

Bora mbulon Montanën ❄️, kjo është e pazakontë duke marrë parasysh faktin se në shtator temperaturat nuk ulen edhe aq shumë në këtë shtet në veri të SHBA-së 🥶Kush nga ju mezi po e pret stinën e dimrit dhe borën e parë?🤔

Publiée par Telegrafi.com sur Mardi 1 octobre 2019