Lajme

Artisti Alkent Pozhegu realizoi mozaikun e portretit të presidentit ukrainas

Artisti nga Kosova, Alkent Pozhegu tërheq vëmendjen e mediave të huaja, realizon mozaikun për presidentin e Ukrainës

Alkent Pozhegu është bërë një emër i njohur për mediat ndërkombëtare të lajmeve.

Artisti nga Kosova ka realizuar një mozaik për një tjetër figurë që tashmë është shumë publike, bëhet fjalë për portretin e presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelenskyi, transmeton albinfo.ch.

Punimi i artistit nga Kosova është realizuar nëpërmjet kokrrave dhe farave të grurit, misrit dhe lulediellit.

Punimi është prezantuar në shumë media prestigjoze ndërkombëtare.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI