Kosova

Austri: Ndërron jetë gazetari kosovar, Rifat Buzuku

Gazetari nga Kosova, Rifat Buzuku ka ndërruar të martën jetë, në Vjenë.

Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e tij të cilët vdekjen e cilësuan të trishtë.

Sipas burimeve të albinfo.at, Rifati ka ndërruar jetë në moshën 59 vjeçare, si pasojë e një sulmi kardiak.

I ndjeri Buzuku, në Austri, është njohur si veprimtar i çështjes kombëtare, gazetar dhe opinionist për media të ndryshme të shkruara, në Kosovë.

Ndërsa ende nuk janë bërë të ditura detajet rreth ceremonisë së varrimit.