Lajme

Basketbollisti Kenan Spahiu nënshkruan kontratë me Fenerbahçen

Kenan Spahiu është rikthyer në basketbollin turk, duke firmosur me Fenerbahçen. Lajmin e kanë bërë të ditur mediumet turke.

Spahiu së fundi ishte pjesë e klubit spanjoll Real Betis, ku luajti 23 ndeshje, me një mesatare prej 7.3 pikëve e 3.5 asistimeve.

Për Spahiun është një rikthim te Fenerbahçe, pasi kishte luajtur edhe më herët në karrierë. Në Turqi ka luajtur edhe për Tofashin, Karshiyakan dhe Beshiktashin.