Kosova

Bastiset prapë argjendaria në Prishtinë që lidhet me grabitjen në Suharekë, një i arrestuar

Gjatë aksionit të bastisjes së Njësisë Speciale Intervenuese sonte në argjendarinë “Baraku” në Prishtinë, një person është arrestuar.

Në këtë aksion janë duke u konfiskuar sërish stoli ari, brenda lokalit, ku ka hetues policorë dhe zyrtarë doganorë, shkruan KP, përcjell albinfo.ch.

Pronari i kësaj argjendarie ishte arrestuar për bashkëpunim me grupin që kryen grabitjen në Suharekë pas një operacioni të gjerë policor, teksa po dyshohet se ka bashkëpunuar me grupin kriminal në rastin e grabitjes së arit në vlerë 250 mijë euro.