Futboll

Bekim Zogaj gjykoi 45 ndeshje futbolli në vitin 2018


Bekim Zogaj është një emër i njohur në fushën e futbollit, qoftë këtu në Zvicër, në trojet shqiptare, por edhe më gjërë në Europë.

Paraqitjet e tija në vitin 2018 thuaj se ishin të përjavshme. Si ndihmës gjyqtar i parë, ai gjykoi 45 ndeshje, në kampionatin e Zvicrës, garat e UEFA-s, si Liga e Kampionëve, Liga e Europës dhe Ligës së Kombeve si dhe ndeshje miqësore, njofton albinfo.ch.

“Ndeshja Kosovë – Shqipëri ishte më e veçanta për mua, ndërkaq miqësorja Gjermani – Rusi ishte një ndeshje e madhe. Gjithashtu për herë të parë ishim edhe në kampionatin e Francës”, shprehet gjyqtari anësor, Bekim Zogaj.

Ndeshjet dhe garat ku ka gjykuar Bekim Zogaj në vitin 2018.

Super League Zvicër
20 Ndeshje (2 herë Basel – YB)
6 ndeshje ne Challenge League
5 ndeshje të kupës së Zvicrës
1 ndeshje ne kampionatin e Francës
1 ndeshje në Ligen Greke ( Olympiacos Athen – PAOK Saloniki para 35000 tifozve)

2 ndeshje në Arabi

Europë:
1 ndeshje per kualifikimin e Champions Leagues ( Rosenborg Trondheim – Celtic Glasgow)

4 ndeshje të Europa Ligës

Kombëtare, ndeshje miqësore:
Italia – Arabia Saudite
Kosova – Shqiperia
Gjermania – Rusia

Nations League:
Bjellorusia – San Marino
Armenia – Gibraltari


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI