Lajme

Berisha shënon dy gola me kokë

Besart Berisha ka vazhduar me gola në kampionatin australian për skuadrën e tij Western United.

Sulmuesi kosovar ka shkëlqyer në fitoren e madhe të Western United 3-1 ndaj Melbourne Victory.

Berisha ka shënuar dy gola në këtë sfidë, duke rikthyer ekipin e tij te fitorja pas tri disfatave radhazi.

Berisha fillimisht shënoi në minutën e 17-të me kokë për ta barazuar rezultatin në 1-1.

Ndërkohë goli i dytë personal për Besartin erdhi në minutën e 43-të, përsëri me kokë kur realizoi për rezultatin përfundimtar 3-1.

Pas kësaj fitore Western United ngritët në pozitën e katërt në tabelë me 13 pikë pas nëntë takimeve.

Sa i përket Berishës, me këta dy gola të sotëm ngritët në koutën e katër golave në kampionat, shkruan telegrafi, përcjell albinfo.ch