Futbolli Shqiptar në Zvicër

Besa e Winterthurit, lideri i pamposhtur

Besa po shkëlqen, duke shënuar nëntë fitore për të grumbulluar 27 pikë

Edhe pse zyrtarisht në regjistrin e futbollit zviceran njihet me emrin Eisenbahner SV, në fakt bëhet fjalë për klubin shqiptar FC Besa nga Winterthuri, që këtë sezon po regjistron rezultate të shkëlqyeshme në Ligën e katërt të Cyrihut, shkruan albinfo.ch.

Me një bilanc shumë pozitiv, me nëntë fitore, asnjë humbje dhe barazim, me 52 gola të shënuar dhe vetëm pesë të pësuar, FC Besa e mbylli sezonin vjeshtor në vendin e parë me 27-të pikë, përcjell Albinfo.ch.