Lifestyle

Brazilianët, gati për “Rock in Rio Festival”

Organizatorët e festivalit njoftuan se për shkaqe shëndetësore, Lady Gaga nuk do të performojë në Brazil

Edhe pse këngëtarja amerikane Lady Gaga njoftoi me vonesë se nuk do të marrë pjesë në “Rock in Rio festival”, brazilianët mezi presin që ky festival të fillojë. Raportohet se bendi amerikan “Maroon 5” është ftuar të perfomojë si grupi kryesor i festivalit.

Organizatorët e festivalit njoftuan se për shkaqe shëndetësore, Lady Gaga nuk do të performojë në Brazil.

Megjithatë, fansat brazilianë të këngëtares u panë të veshur në stilin e saj. Ata që blenë biletat për koncertin e Gagas do të rimbursohen, derisa shumë të tjerë priten në radhë për të blerë bileta për koncertet në të cilat do të perfomojnë Pet Shop Boys, Justin Timberlake dhe Tears for Fears.

“Rock in Rio festival” është një nga ngjarjet më të rëndësishme muzikore në Brazil.