Futboll

Delegati i Federatës Zvicerane reagon ndaj deklaratave të Behramit

“Lojtarët janë gjithandej nëpër Europë. Tani Behrami ndodhet në Lugano. Çfarë do bënte Petkovic? Ta ftonte për drekë Behramin? Edhe në këtë formë Behrami nuk do ishte i kënaqur nga vendimi," the delagati i NATI Sulser.

Largimi nga kombëtarja helvete e Valon Behramit vijon të sjellë diskutime në Zvicër. Pas kumtimit të largimit nga ‘NATI’ prej trajnerit Vladimir Petkovic, djali nga Kosova akuzoi drejtpërsëdrejti Federatën Zvicerane të Futbollit. “Është një vendim politik, i personave që nuk kanë lidhje me futbollin,” tha ai në një intervistë, shkruan “NZZ”, përcjell albinfo.ch. “Sëpaku një vendim të tillë, Petkovic të ma kumtonte drejt në sy dhe jo përmes telefonatës 30 sekondëshe.”

Pas deklaratave të djalit nga Mitrovica, ka reaguar delegati i ‘NATI’ Claudio Sulser.

“Lojtarët janë gjithandej nëpër Europë. Tani Behrami ndodhet në Lugano. Çfarë do bënte Petkovic? Ta ftonte për drekë Behramin? Edhe në këtë formë Behrami nuk do ishte i kënaqur nga vendimi.”

62 vjeçari shtoi se në këto raste, si reaksioni i Behramit, harrohen gjithçka.

“Harrohet se ka lojtarë të ri dhe trajneri, të cilit duhet ti respektohet vendimi.”