Futboll

Behrami pritet të mbetet në futbollin italian, tri skuadra pas tij

Valon Behrami është larguar nga Genoa ditë më parë.

Mesfushori nga Kosova kishte ende kontratë me klubin e madh italian, por ai e zgjodhi atë me marrëveshje me klubin.

36-vjeçari do të mbetet edhe më tej pjesë e futbollit italian, pasi për të ka oferta nga Serie B.

Mediat në Itali kanë raportuar se janë tri skuadra që po garojnë për t’i marrë shërbimet e Behramit nga Serie B italiane.

Tri ekipet pretendente për t’u futur në elitë, Monza, Brescia dhe Benevento janë duke biseduar me Behramin.

Lojtari është i gatshëm të mbetet edhe më tej pjesë e futbollit italian dhe pritet që gjatë kësaj jave të vendosë për njërën skuadër.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI