Futboll

Demhasaj kalon nga Luzerni në Grasshopper

Futbollisti shtatlartë i Kosovës ka ndërruar ambient në Zvicër

Sulmuesi i Kosovës, Shkëlqim Demhasaj nga sezoni i ri do të jetë pjesë e klubit Grasshopper.

Demhasaj pas tri sezonesh largohet nga Luzerni për t’iu bashkuar Grasshopper. Lajmi është konfirmuar nga skuadra zvicerane në uebfaqen e saj zyrtare, përcjell albinfo.ch.

Demhasaj me skuadrën nga Cyrih ka nënshkruar deri në vitin 2023.

24-vjeçari kaloi si transfer i lirë, pasi i përfundoi kontrata me Luzernin. Ai kishte shënuar 17 gola dhe dhjetë asistime për Luzern. Më parë kishte regjistruar 22 gola dhe 5 asistime në 63 ndeshje me FC Schaffhausen.

Foto: Grasshopper