Lajme

St. Gallen: Djali godet nënën e tij me thikë

Pranë stacionit të trenit Rapperswil St. Gallen pati një vepër të rëndë penale të dielën pasdite. Një person u arrestua.

Të dielën pasdite, stacioni Rapperswil SG pësoi një krim të rëndë dhune. Ndërsa policia e kantonit St. Gallen tha se një 36-vjeçar kishte sulmuar nënën e tij me thikë.

Nëna e të dyshuarit, 57-vjeçare, vdiq në vend.

Sipas policisë, autori i krimit i kishte shkaktuar plagë të rënda në qafë nënës së tij.

“Djali dhe nëna janë të dy shtetas zviceranë dhe jetojnë në Rapperswil”, thotë Markus Rutz, zëdhënës i policisë kantonale në St Gallen. Aktualisht, provat janë në proces.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI