Lajme

Dokumentari nga Kosova, në mesin e fituesve në Festivalin e filmit sportiv në Milano

Është bërë e ditur se në Festivalin e filmit sportiv, i cili u mbajt në Milano të Italisë, pjesëmarrëse kanë qenë rreth 40 shtete nga bota, transmeton albinfo.ch.

Në Festivalin e filmit sportiv, fitues është shpallur edhe dokumentari i punuar nga Xhemajl Avdyli, i cili bazohet mbi sfidat, kapacitetet dhe triumfin e atletit dhe rekordmenit nga Kosova, Muhamet Ramadani, i cili vjen nga Mitrovica.

Dokumentari titullohet “Beyond the Dream” që në shqip do të thotë “Përtej ëndrrës”. /Albinfo.ch