Futboll

Drita debuton me fitore

Kampionia e Kosovës kualifikohet në finale, pasi mundi kampionen e Andorrës, Santa Coloman, me rezultat 2:0

Kampionia e Kosovës në futboll, Drita ka shënuar fitore ndaj kampiones nga Andorra, Santa Coloman, me rezultat 2:0, shkruan albinfo.ch.

Ky takim ishte i vlefshëm për raundin parakualifikues të Ligës së Kampionëve dhe tashmë gjilanasit kualifikohen në finale.

Golin e parë në këtë ndeshje e ka shënuar Xhevdet Shabani, kurse të dytin nga pika e bardhë ka shënuar Fidan Gërbeshi.

Drita e kishte kontrollin e plotë të topit dhe pati disa raste shënimi, por për gjatë 90 minutave nuk arriti që të konkretizojë asnjë rast dhe takimi shkoi në vazhdime.

Drita dhe Santa Coloma kanë duke luajtur në “Victoria Stadium” në Gjibraltar.