Lajme

Drita triumfon ndaj Sileksit

Sapo ka përfunduar takimi mes Sileks dhe Dritës. Kosovarët triumfuan Maqedoni me shfirat 0-2, në ndeshjen e vlefshme për turin e dytë të Europa League.

Goli i parë është shënuar nga Gerbeshi në minutën e 48-të. Gjithçka erdhi pas goditjes së një penalltie në mënyrë mjeshtërore. Drita u kthye e gjitha në mbrojtje, duke mos lënë kështu shumë hapësira.  I dyti erdhi nga këmbët e Limanit, duke çuar në festë ekipin e Nuhiut. Kështu, Drita kalon në turin e 3-të të Europa League