Lifestyle

Dua Lipa fitoi çmimin Grammy, vjen urimi i Vjosa Osmanit

UD e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar këngëtaren Dua Lipa për marrjen e çmimit Grammy për albumin më të mirë vokal pop.

“Ju nuk jeni vetëm një frymëzim për vajzat dhe gratë në Kosovë, por edhe në të gjithë botën. Ju na bëni gjithnjë e më krenarë çdo ditë. Vazhdoni të shkëlqeni”, ka shkruar Osmani në Twitter.

Dua Lipa natën e ndarjes së çmimeve Grammy e përfundoi me një fitore të madhe, pasi albumi i saj i dytë “Future Nostalgia” mori çmimin për albumin më të mirë vokal të muzikës së zhanrit pop. Pas performancës së saj elektrizuese të “Levitating (Remix)” së bashku me DaBaby, Lipa mori çmimin Grammy, ku në garë për albumin më të mirë vokal pop ishin edhe Justin Bieber, Lady Gaga dhe Taylor Swift.

“Nostalgjia e Ardhshme do të thotë bota absolute për mua. Ajo ka ndryshuar jetën time në shumë mënyra, por një gjë që unë me të vërtetë e kuptoj është se sa lumturi është kaq e rëndësishme,” tha ajo gjatë fjalimit të saj të pranimit të çmimit Grammy. “Unë u ndjeva vërtet e lodhur në fund të albumit tim të fundit, ku u ndjeva sikur duhej t’i bëja një muzikë të trishtuar për t’u ndjerë sikur kishte rëndësi. Jam shumë mirënjohës dhe aq e nderuar, sepse lumturia është diçka që të gjithë e meritonim dhe kemi nevojë në jetën tonë,” u shpreh këngëtarja e njohur.

https://www.facebook.com/DuaLipa/posts/298702374942937

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI