Muzikë

Dua Lipa performon para publikut gjerman dhe zviceranë

Turne në Gjermani dhe Zvicër

Bëhet e ditur se këngëtarja e famshme botërore me origjinë nga Kosova, Dua Lipa, aktualisht po bën një turne nëpër Gjermani, njofton albinfo.ch.

Ajo u prezantua mbrëmë me shumë sukses para publikut të Berlinit, ndërsa një ditë më herët performoi edhe në Hamburg.

Gjatë turneut në Gjermani, Dua Lipa do të ketë edhe koncerte në Köln (më 12 maj) dhe Mynih (më 22 maj).

Vlen të theksohet se Dua Lipa ka pasur me sukses koncerte edhe më parë në Köln dhe pritet të mbushë një prej sallave më të mëdha në Köln.

Po ashtu, Dua Lipa, me datë 20 maj, do të performoj në Cyrih, ku do të argëtoj publikun zviceran, në veçanti atë shqiptarë me banim në Zvicër./Albinfo.ch

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti që thotë "3 VIP Tickets zu gewinnen. Dua Lipa Konzert 20. Mai 2022 Zürich Jetzt exklusiv auf Instagram"

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI