Kosova

Dua Lipa ‘pushton’ kopertinën e numrit më të ri të revistës “Elle” në Amerikë

Dua Lipa ka mahnitur me pamjen e saj në kopertinën e edicionit amerikan të revistës “ELLE”, përcjell albinfo.ch.

https://www.elle.com/culture/celebrities/a60471502/dua-lipa-single-dating-advice/

Në një intervistë ajo ka ndarë përvojën e fundit me lexuesit nga karriera e saj muzikore, përfshirë albumin e saj të ri të quajtur “Radical Optimism”, i cili do të dalë në treg më 3 maj.

Në një fotosesion artistik të krijuar për ELLE, Lipa ka sjellë një sërë imazhesh inspiruese dhe provokative, të cilat tashmë janë ndarë në llogarinë e saj të Instagramit dhe kanë marrë vëmendjen e fansave. Fotot tregojnë anën e saj të guximshme dhe inovative, duke gjallëruar faqet e revistës me stilin e saj ikonik.

Publikimi në “ELLE” vjen pasi Dua Lipa u shfaq në ballinën e revistës prestigjioze “Time”, duke qenë e nderuar si një ndër 100 njerëzit më me ndikim të vitit. Njohja e saj në “Time” është një tjetër dëshmi e ndikimit të saj të jashtëzakonshëm dhe pranisë së saj të fuqishme në industrinë muzikore.

Në intervistën për “ELLE”, Lipa ka folur gjerësisht për temat dhe frymëzimet që janë pjesë e albumit të ardhshëm “Radical Optimism”, duke theksuar kreativitetin dhe pasionin që e kanë nxitur gjatë procesit të krijimit. Albumi pritet të sjellë hite të reja që do të tërheqin dhe sfidojnë kuotat e muzikës pop, ndërsa edhe një herë vendosin Dua Lipën në pozicionin e një ylli që ndërton tendenca në skenën botërore.

Me këto zhvillime të fundit, Dua Lipa vazhdon të ngjitet në karrierë dhe të inspirojë fansat e saj anembanë botës.

Ndërsa të gjithë janë në pritje të albumit “Radical Optimism”, Dua Lipa është një figurë që nuk ndalon së përfaqësuari talentin, guximin dhe shpirtin e artit shqiptar në arenën globale.