Futboll

Edhe Dyseldorfi vishet në kuq e zi

Para ndeshjes mes Shqipërisë dhe Spanjës, mijëra tifozë kuq e zi kanë zbarkuar në Dyseldorf.

“Atmosfera Shqipëri – Spanjë po ndjehet kudo në Dyseldorf”, shkruan Federata Shqiptare e Futbollit.

Kuqezinjtë zhvillojnë sonte ndeshjen e fundit në kuadër të grupeve në Euro 2024, me shpresën se do të arrijnë kualifikimin për fazën tjetër, që njëkohësit do të shënonte historinë.