Kosova

Edhe një vrasje në Prishtinë, dyshohet se dhëndri theri me thikë vjehrrin

Një vrasje tjetër tragjike ka ndodhur sonte në Prishtinë, ku raportohet se një person dyshohet se ka therur për vdekje vjehrrin e tij.

“Sot rreth orës 22:00 policia ka marrë informatën për një lëndim të rëndë trupor, në rrugën “Ali Vitia”, në Prishtinë. Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet e nevojshme policore. Bazuar në të dhënat fillestare, dyshohet se nga arma e ftohtë (thikë) lëndime të rënda trupore ka pësuar një person, i cili është dërguar për tretman mjekësor në QKUK, nga ku jemi njoftuar se personi i lënduar nuk ka arritur të përballojë plagët dhe i njëjti ka ndërruar jetë”, tha Ahmeti.