Kosova

Ende nuk ka asnjë të arrestuar për sulmin vdekjeprurës në Deçan

Ende asnjë të arrestuar pas sulmit në autobus në fshatin Gllogjan të Deçanit, që la të vdekur 2 nxënës dhe shoferin e autobusit.

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova, tha për Klankosova.tv se ende policia nuk ka dijeni për vendndodhjen e të dyshuarit.

Dyshimet e para të policisë janë se sulmi është kryer nga një person i vetëm.

Nga sulmi i mbrëmshëm që tronditi vendin mbetën të vdekur dy nxënës të moshave 19 dhe 17 vjeç, ndërsa nxënësi tjetër i lënduar, i cili është në tretman mjekësor, është po ashtu 17-vjeçar.