Lajme

Ferrari zbulon makinën pa emër, por me motorin më të fuqishëm në historinë e tij

Ferrari ka publikuar fotot e makinës së saj të re, që me një motor shumë të fuqishëm, që premton të thyejë rekordet e markës italiane.

Edhe pse e ka prezantuar vizualisht, Ferrari nuk ka bërë të ditur emrin e kësaj makine dhe as të dhënat teknike, transmeton CNN, përcjell Albinfo.ch.

E vetmja gjë që dihet është se bëhet fjalë për një version të ri të Ferrari 812 Superfast, me motor V12, që do të ofrojë fuqinë më të madhe që ka ekzistuar në një makinë Ferrari.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI