Sporti

Formacionet zyrtare, Islandë-Kosovë

Në prag të ndeshjes që luhet sonte, formacionet e tyre për ndeshjen e sontme i kanë publikuar edhe Islanda dhe Kosova.

Ato duken kështu:

Islandë

Halldorsson, Saevarsson, Sigurdsson, Gudmundsson, Bjarnason, Sigurdsson, Arnason, Gunnarsson, Magnusson, Hallfredsson, Bodvarsson.

Kosovë

Samir Ujkani, Alban Pnishi, Milot Rashica, Besar Halimi, Bersant Celina, Amir Rrahmani, Valon Berisha, Mergim Vojvoda, Leart Paqarada, Atdhe Nuhiu, Bajram Jashanica.