Botërori 2018

Formacionet zyrtare: Rusia-Arabia Saudite

Ndeshja e parë e këtij Botërori është ndërmjet Rusisë dhe Arabisë Saudite që fillon nga ora 17:00, shkruan albinfo.ch.

Para sfidës janë publikuar edhe formacionet zyrtare, derisa kjo është ndeshje e vetme që do të zhvillohet sot, kurse takimet tjera në grupe, fillojnë nga nesër.

 

Rusia: Akinfeev, Fernandes, Kutepov, Igansevich, Zhirkov, Gazinskiy, Zobnin, Samedov, Golovin, Dzagoev, Smolov.

 

Arabia Saudite: Al-Maiouf, Alburayk, Os.Hawsawi, Om.Hawsawi, Al-Shahrani, Otayf, Al-Dawsari, Al-Faraj, Al-Jassam, Al-Shehri, Al-Sahlawi.