Lajme

Frangu zviceran barazohet me euron

Pas shumë paralajmërimeve, frangu zviceran është barazuar me euron. Kështu shkëmbehet në shumë tregje ndërkombëtare, përcjell albinfo.ch.

Një CHF është 0,9968 euro dhe një euro është 1,0032 CHF. Ky informacion u përditësua për herë të fundit më 6 mars 2022, në orën 12:05, sipas kohës evropiane, shkruajnë mediat e huaja.

Aktualisht 100 franga janë 99.68 euro. Kjo ka ndodhur për shkak të konfliktit ndërmjet Rusisë dhe Ukrainës.

Ndërkohë, Banka Kombëtare Zvicerane është shprehur e gatshme të intervenojë dhe të forcojë monedhën kombëtare.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI