Kosova

Grand Slamin: Laura Fazliu dhe Dardan Cena e nisin me fitore

Laura Fazliu e ka nisur me fitore ditën e saj në Grand Slamin e xhudos, në Baku të Azerbajxhanit, përcjell albinfo.ch.

Pasi kaloi xhiron e parë pa luftë, ajo në të dytin triumfoi ndaj xhudistes nga Republika Qendrore Afrikane, Nadia Matchiko Guimendegon.

Pas Laura Fazliut, edhe Dardan Cena e ka nisur me fitore ditën e saj në Grand Slamin e xhudos, në Baku të Azerbajxhanit.

Xhudisti kosovar triumfoi në xhiron e dytë ndaj kundërshtarit nga Bahamet, Andrew Munnings.

Cena përballjen e fitoi me “Ippon”.

Dardan Cena garon në kategorinë deri në 73 kilogramë